Jak do nas trafić
Ul. Krakowskie Przedmieście 24
Mały Dziedziniec
tel. 22 55 20 372
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny 9.30 - 15
Dokumenty i materiały dla Komisji
Brak materiałów
Porządek dzienny zebrania
Dokumenty i materiały dla Komisji
Porządek dzienny zebrania
Proponowana jest zmiana zapisu art. 27.3 - zapis w brzmieniu „w państwowej jednostce sfery budżetowej” na brzmienie „w jednostce w której wynagrodzenia pochodzą z pieniędzy budżetowych/publicznych”.
Zredagowany tekst z poprawkami będzie dosłany do Regionu 13 kwietnia.
Dokumenty i materiały dla Komisji
Porządek dzienny zebrania
Dokumenty i materiały dla Komisji
Porządek dzienny zebrania
Nowelizacja Kodeksu Pracy w/s zatrudnienia na stanowisku adiunkta i asystenta (33-miesięczny maksymalny okres zatrudnienia na czas określony) pozostaje w sprzeczności z postanowieniami statutu UW.
Dokumenty i materiały dla Komisji
Porządek dzienny zebrania
Dokumenty i materiały dla Komisji
Porządek dzienny zebrania
Dokumenty i materiały dla Komisji
Porządek dzienny zebrania
Przedstawiciele Komitetu podsumowali zeszłoroczną wspólną akcję w sprawie zlikwidowania outsorsingu na UW i innych uczelniach, którą poparła KZ „Solidarność”; podziękowania za poparcie akcji, która zakończyła się sukcesem.
Przedstawienie głównych założeń Petycji. List ma na celu zmianę stanu rzeczy, w którym wybory rektorskie są śledzone jedynie przez garstkę zainteresowanych. Chodzi o to, by wszyscy, niezależnie od tego, czy są studentami, czy dziekanami wydziałów, mieli możliwość wpływu na to, co kandydat na rektora będzie uczelni oferował; chodzi o debaty by wszyscy chętni mogli zadać pytania i wystosować żądania wobec kandydatów; by wybory rektorskie były demokratyczne nie tylko w sensie proceduralnym, ale by stały się sprawą całej społeczności akademickiej. Zbierane są podpisy pod Petycją na uczelniach i w organizacjach.
Pismo jest dedykowane do Senatu, który miałby podjąć uchwałę w tej sprawie.
Ryszard Zieliński proponuje przygotowanie podobnego, wspólnego tekstu podpisanego przez sygnatariuszy popierających Petycję i wysłanie do Ministra Szkolnictwa Wyższego
Janusz Wysocki popiera petycję i stawia pytanie o inne działania przewidziane przez KKHP poza napisaniem Petycji
Aleksander Temkin – KKHP będzie wnikliwie analizował jaki będzie odzew Senatu i w przypadku braku działań uruchomi działania oddolne : powiadomienie i nagłośnienie za pomocą mediów, rozsyłanie maili, kontakt z organizacjami uniwersyteckimi, zrzeszeniem studentów…itp.
Tomasz Ochinowski jest zdania, że Komisja powinna poprzeć te postulaty i wyraża poparcie dla szerokiego zdemokratyzowania wyborów; przypomnienie, że w poprzednich wyborach odbywały się także debaty z kandydatami.
Jacek Jezierski zadaje pytanie o „demokratyzację wyborów” i prosi o wypunktowanie podstawowych zagadnień petycji, bo jej przesłanie jest mało czytelne.
Aleksander Temkin : głównie chodzi o otwarte debaty z kandydatami, programy wyborcze kandydatów na rektorów, prorektorów i kanclerzy.
Ryszard Zieliński - zadaje pytanie jak wygląda kalendarz wyborczy na uczelni
Jaki wyznaczają termin na zbieranie podpisów pod petycją?
Aleksander Temkin - wybory indykacyjne mają odbyć się w marcu
Termin zbierania podpisów- góra do 22 lutego
Ostatnim etapem tych działań byłoby coś w rodzaju programu „Mam prawo wiedzieć” i odpowiedź na standardowy zestaw pytań do kandydatów na Rektorów
50% pytań dotyczyło by spraw ogólnouniwersyteckich
50% dotyczących sytuacji lokalnej
Jacek Jezierski - czy jest sens składania petycji do obecnego Senatu, który za chwilę kończy swoją kadencję, czy w tej sytuacji będzie chciał zając się tą sprawą?
Monika Helak – jest senatorką i zamierza przedstawić ten tekst w wolnych wnioskach na posiedzeniu Senatu jako inicjatywę wielu organizacji uniwersyteckich
Ostatecznie Komisja Zakładowa popiera tekst petycji, głosowanie odbędzie się na najbliższym posiedzeniu.
Informacje KKHP – w najbliższy czwartek odbędzie się debata Uniwersytetu Zaangażowanego
Dokumenty i materiały dla Komisji :
Porządek dzienny zebrania
„ apelują do Senatu o zorganizowanie otwartej kampanii wyborczej na stanowisko rektora i o zapewnienie instytucjonalnych warunków dla jej przebiegu. (...) Tylko otwarta kampania wyborcza na stanowisko rektora da wspólnocie uniwersyteckiej, jako całości, poczucie samostanowienia, które jest w naszym przekonaniu kluczowe dla myślenia o autonomii uczelni”.
Jerzy Szatyłowicz przedstawił pismo członków Komisji ”Zarys programu Universitas… „ przedstawicielom Samorządu studentów; są zainteresowani współpracą.
Wszyscy jednogłośnie poparli stanowisko Ani Ratajskiej o zmianie kolejności spraw wymienionych jako niezwykle istotne do rozwiązania w najbliższym czasie przez nowe Władze.
Jeśli chodzi o p.3 Władze uczelni – wykreślono p. a. – władza wykonawcza, w sposób oczywisty powinna pozostać przy Rektorze.
W p.1 d. zmiana – „usprawnienie systemu pożyczek z ZFŚS” na „zmodyfikowanie”.
Odbyło się głosowanie członków Komisji nad przyjęciem ostatecznej wersji przed rozesłaniem jej do środowisk akademickich.
W głosowaniu wzięło udział 8 osób obecnych na zebraniu KZ.
7 głosów - za, jeden głos - wstrzymujący
Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Warszawskiego na zebraniu w dn. 13 maja 2014 r. omawiała zapowiedziane podwyżki wynagrodzeń w szkolnictwie wyższym na rok akademicki 2013/2014 na podstawie uzyskanych tabel: średnich wynagrodzeń (zasadnicze + dodatek za wysługę lat) oraz średnich wynagrodzeń w poszczególnych grupach (nauczyciele akademiccy) na UW.
KZ chciałaby uzyskać powyższe dane w formie elektronicznej.
KZ postuluje, aby przedstawić powyższe dane Dziekanom na Wydziałach z powodu dostrzeżonych rozbieżności wynagrodzeń na poszczególnych etatach na Wydziałach w celu zweryfikowania ich przed opublikowaniem, aby uniknąć błędnych danych.
W tabelach podano tylko wynagrodzenie średnie – z pominięciem wynagrodzenia minimalnego i maksymalnego.
Tabele nie zawierają danych wyłącznie ze źródeł budżetowych (jak Związek sobie życzył), które byłyby podstawą do odniesienia do mających nastąpić podwyżek w r. 2013/2014. Brak także danych o najwyższych wynagrodzeniach (górne widełki nie obowiązują). Nie ma pewności, czy pensja trzynasta została uwzględniona w tabelach, czy też została pominięta.
1. Podjęto uchwałę dotyczącą osób podlegających szczególnej ochronie: podlegać jej będą
- członkowie związku, którzy z racji pełnionej funkcji mogą wejść w konflikt z pracodawcą
- przewodniczący kół wydziałowych
- członkowie KZ NSZZ "Solidarność" UW
(9 osób głosowało za przyjęciem uchwały)
2. Komisje senackie - wybór przedstawicieli do poszczególnych Komisji
3. Strona internetowa Komisji Zakładowej (zawartość, tworzenie materiałów)
Wpłat pieniężnych można dokonywać bezpośrednio w lokalu Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność UW
Mały Dziedziniec, Krakowskie Przedmieście 24
(poniedziałek - piątek od 10.00 do 15.00)
lub na
KONTO KOMISJI ZAKŁADOWEJ UW:
53 1240 6175 1111 0000 4569 0116
NSZZ Solidarność Region Mazowsze KZ nr 2
Uniwersytet Warszawski ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
Tytułem: darowizna na rzecz Ukrainy
pracownicy zrzeszają się w związkach zawodowych by mieć wpływ na warunki pracy, płacę, by nie być skazanym na samowolę pracodawców.
szerokie możliwości działania oraz zmusza pracodawcę do respektowania opinii Związku i liczenia się z pracownikami. Czytaj dalej...